Turnaj MEVZA v Zadare napokon bez účasti dievčat SR „16“

0
778

Turnaj MEVZA v Zadare napokon bez účasti dievčat SR „16“

06. 03. 2021 – SVF

Reprezentantky do 16 rokov s realizačným tímom. FOTO: SVF

Slovenská volejbalová reprezentácia dievčat do 16 rokov (roč. nar. 2006 a mladšie) sa napokon nepredstaví na budúcotýždňovom turnaji krajín stredoeurópskej zóny MEVZA v rámci I. fázy kvalifikácie v chorvátskom Zadare (12. – 14. marca) o postup na letné majstrovstvá Európy.

„Po intenzívnej komunikácii a riešení situácie sme nútení vzhľadom na karanténu družstva zrušiť organizáciu záverečného sústredenia a zároveň aj účasť na turnaji. Situácia, ku ktorej došlo napriek prísnemu postupu pri zabezpečení ochrany zdravia a dodržaní všetkých opatrení, nás predovšetkým kvôli členom tímu veľmi mrzí, zdravie a bezpečnosť sú však na prvom mieste. Všetkým prajeme hlavne zdravie a bezproblémový návrat k činnosti v nasledujúcich týždňoch,“ povedal športový riaditeľ SVF Marek Rojko.

Šestnástka“ by v Chorvátsku nebojovala o postupovú miestenku, keďže ju v lete čaká šampionát na domácej pôde – Slovensko ho od 10. do 18. júla bude hostiť spoločne s Maďarskom. V základnej B-skupine sa mali Slovenky stretnúť s tímami Maďarska, Izraela a Česka.

Zadare bude reprezentovať SR chlapčenský tím do 17 rokov (roč. nar. 2005 a mladší), v trojčlennej A-skupine budú jeho súpermi domáci Chorváti a Slovinci. Víťaz turnaja postúpi priamo na šampionát do Albánska (10. – 18. júla), do záverečnej II. fázy kvalifikácie (6. – 9. mája) preniknú zo zóny MEVZA ďalší štyria v konečnom poradí.